Szybko łagodzi świąd

Lecz objawy ospy wietrznej preparatem PoxClin - który zapobiega zakażeniu i wspomaga gojenie

Co to jest ospa wietrznaStructure bacteriePrzez kilka dni dziecko nie czuje się dobrze, może występować stan podgorączkowy, katar, łagodny kaszel. Następnie pewnego ranka pojawia się pęcherzykowa wysypka i okazuje się, że dziecko jest chore na ospę wietrzną.


Ospa wietrzna jest wywoływana przez przenoszonego z ruchem powietrza, powszechnie występującego i niezwykle zaraźliwego wirusa (wirus ospy wietrznej i półpaśca, należący do rodziny wirusów herpes); zwykle do zakażenia dochodzi najczęściej w dzieciństwie. Zakażenie rozprzestrzenia się drogą kropelkową przez kaszel lub kichanie, a także przez dotykanie chorego dziecka. Ponad 90% przypadków ospy wietrznej występuje u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. Po przebyciu choroby pacjent nabywa odporności na ponowne zachorowanie na całe życie. Kliknij tutaj lub kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

 

Zazwyczaj okres rozwoju choroby, od chwili kontaktu z wirusem do czasu wystąpienia objawów, trwa około 2 tygodni. Początkowo ospa wietrzna objawia się niewysoką gorączką, a następnie pojawia się swędząca, pęcherzykowa wysypka, która obejmuje całe ciało. W ciągu kilku dni z tych zmian skórnych zaczynają się tworzyć strupki, które następnie odpadają. Zwykle pierwsza wysypka i pęcherzyki pojawiają się na klatce piersiowej oraz na twarzy, a następnie rozprzestrzeniają się na całe ciało. W niektórych przypadkach pęcherzyki mogą występować nawet na uszach, ustach i powiekach. Pęcherzyki w ospie wietrznej pojawiają się rzutami. W czasie, gdy pierwsze pęcherzyki zmieniają się w strupki, mogą pojawiać się nowe plamki. Choć objawy utrzymują się tylko przez kilka dni, czas do całkowitego wygojenia wszystkich pęcherzyków trwa 10-14 dni; dopiero wówczas dziecko przestaje zarażać. Drapanie pęcherzyków, może prowadzić do powstania blizn, będących następstwem zakażenia bakteryjnego rozdrapanej wysypki. Z reguły ospa wietrzna przemija bez żadnych powikłań chociaż swędzenie może być uciążliwe. Jest to powszechna choroba dzieci i u większości wystarczającym leczeniem jest odpoczynek oraz pozostawanie w domu (tak jak w przypadku przeziębienia lub grypy).

 

U osób dorosłych ospa wietrzna ma zazwyczaj cięższy przebieg i może jej towarzyszyć zapalenie płuc. W przypadku podejrzenia, kontaktu dorosłego z chorym na ospę wietrzną, zaleca się konsultację z lekarzem.

 

Lecz objawy ospy wietrznej preparatem PoxClin CoolMousse, który szybko łagodzi świąd i zapobiega powstawaniu blizn!